Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Řečkovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Řečkovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Řečkovice.


 

Investice a opravy v řečkovických školách

Po 06.06.2016 11:00

I v letošním roce bude na řečkovických školách o prázdninách probíhat stavební ruch.

Z hlediska financí je nejvýraznější investicí rekonstrukce ZTI vč. stavební části a elektroinstalací v pavilonech C a F na ZŠ Novoměstská. Jedná se o pokračování postupné regenerace objektu školy postaveného na začátku osmdesátých let minulého století. V září se tak například i nových sociálních zařízení dočkají nejen žáci školy, ale sporující veřejnost, protože pavilon F je coby tělocvična pronajímán také externě. Náklady na stavební práce budou 5,5 mil. korun bez DPH. Financování je zajištěno ze tří zdrojů, kdy vedle městské části přispívá i město Brno a také Jihomoravský kraj.

 

Na ZŠ Novoměstská se dočkají také nového povrchu školního hřiště. Hřiště s umělým trávníkem z roku 2004 si po mnoha letech intenzivního užívání výměnu povrchu zasloužilo. Práce budou díky příspěvku ze strany města Brna ve výši 1 mil. korun provedeny v červenci.

 

Na ZŠ Horácké náměstí jsou připravovány opravy podlah ve 3 učebnách, 3 kabinetech a cvičné kuchyňce za přibližně 0,5 mil. korun, také díky příspěvku města Brna.

 

 

 

Mgr. Marek Viskot,

starosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora