Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Řečkovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Řečkovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Řečkovice.


 

Řečkovice obnoví sídliště

Ne 15.08.2010 00:00

Řečkovice - Opravené parkoviště, chodníky i nové dětské hřiště. To vše si naplánovali do druhé etapy regenerace panelového sídliště představitelé brněnské městské části Řečkovice. Hotová bude do začátku podzimu.

"Pracujeme na uskutečnění tří projektů druhé etapy obnovy sídliště. Termín ukončení prací je 24. září", uvedl starosta městské části Ladislav Filipi. Regenerace stojí pět milionů korun. "Tři a půl milionu dostaneme z dotací. S žádostí o ně jsme byli letos úspěšní jako jediní v Brně", pochvaloval si řečkovický místostarosta Marek Viskot.

Asi nejviditelnější změna čeká parkoviště na Horáckém náměstí. "Kompletně obnovíme povrch parkoviště. Zvětšovat jej bohužel nemůžeme, už totiž není kam", uvedl starosta Filipi. Parkoviště také přijde o betonový plot, který vymezuje místo pro popelnice. "Svojí velikostí už nestačí a tvoří se tam nevábné zákoutí. Místo něj budou nová stání", podotkl Filipi.

Kromě parkoviště dostane nový povrch také chodník v Žitné ulici. "Položíme tam novou dlažbu", řekl Filipi. Poslední z druhé etapy regenerace je stavba nového dětského hřiště v Novoměstské ulici. To vyroste na místě starého hřiště, které už nevyhovuje současným předpisům.

Deník-David Taneček