Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Řečkovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Řečkovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Řečkovice.


 

Rekonstrukce zahrady v největší řečkovické školce

Pá 12.06.2015 14:53

Během letních prázdnin bude na řečkovických školách rušno i letos. Největší akcí je kompletní rekonstrukce zahrady největší mateřské školy v městské části na Měřičkově ulici. Budova školky prošla v roce 2014 kompletní rekonstrukcí zdravotnětechnických instalací a elektroinstalací, byla zateplena vč. výměn oken. Rekonstrukce zahrady tedy bude završením přeměny areálu školky v mnohem pohostinnější místo pro děti.

Během letních prázdnin bude na řečkovických školách rušno i letos. Největší akcí je kompletní rekonstrukce zahrady největší mateřské školy v městské části na Měřičkově ulici. Budova školky prošla v roce 2014 kompletní rekonstrukcí zdravotnětechnických instalací a elektroinstalací, byla zateplena vč. výměn oken. Rekonstrukce zahrady tedy bude završením přeměny areálu školky v mnohem pohostinnější místo pro děti.

Celková koncepce prostoru je pojímána jako přírodní zahrada. Nově navržené prvky budou výhradně z přírodních materiálů, projekt počítá i se zapojením některých stávajících herních prvků. Terénní práce jsou navrženy tak, aby vznikly bezpečné trasy pro pohyb dětí na odrážedlech a koloběžkách, bude též vymezena travnatá plocha pro míčové hry. Součástí zahrady budou i prvky pro pozorování a seznamováni se s živly a pěstební záhony. Připraven bude i prostor pro venkovní vyučování a setkávání se. Stávající výsadby budou upraveny a doplněny novými. Oplocení bude částečně repasováno a částečně nahrazeno novým. Celkové náklady jsou očekávány ve výši lehce přes 3 mil. korun bez DPH. Akce je financována z rozpočtu městské části a rozpočtu města (2 mil. korun).

 Mgr. Marek Viskot,

starosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora